Програма "Простір рівних можливостей"

29.06.2017

Реалізація програми «Простір рівних можливостей» передбачає створення безперешкодного та комфортного простору, підготовку широкого комплексу мистецьких заходів і спеціальних активностей, адаптованих для людей з інвалідністю, в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал».

Забезпечення відкритого доступу осіб з інвалідністю до музеїв не зводиться виключно до питань полегшення фізичного пересування в просторі. Формування доступного музейного простору передбачає цілий комплекс заходів, серед яких особлива увага приділяється змістовній роботі музею: створенню спеціалізованих «продуктів» та пропозицій, розробці спеціальних програм, що враховували б потреби та можливості різних груп відвідувачів. 

Зважаючи на це, програма передбачає два основні напрямки:

  1. Адаптація приміщення для комфортного перебування людей з інвалідністю:

-       розширення вхідних зон,

-       обладнання приміщень поручнями та іншими допоміжними засобами,

-       розміщення тактильних показчиків на підлозі,

-       розміщення інформації шрифтом Брайля на висоті, комфортній для усіх груп відвідувачів, у тому числі, людей на візках та дітей.

  1. Реалізація програми заходів, яка дозволять людям з інвалідністю отримати доступ до мистецьких та освітніх програм, бути активними учасниками музейного простору, а також привернути увагу усіх відвідувачів до питання необхідності створення рівних умов для усіх груп відвідувачів:

-       підготовка програми заходів, адаптованих для людей з інвалідністю,

-       створення спеціальних активностей, адаптованих для людей з інвалідністю,

-  створення мистецьких творів, адаптованих для людей з інвалідністю.

Мета програми – створення можливостей інтеграції у соціальний простір та соціокультурної реабілітації осіб з інвалідністю шляхом створення умов для комфортного перебування в музейному просторі, забезпечення доступності культурного надбання, мистецьких і освітніх програм, покращення ситуації навколо забезпечення рівних прав на творчий та культурний розвиток, організації дозвілля та художньо-естетичного виховання.

Згідно із Конвенцією про права інвалідів, інвалідність виникає внаслідок зіткнення з перешкодами, які ускладнюють пересування, орієнтування на місцевості та комунікацію. Усунення відповідних перешкод надасть людям з інвалідністю можливості для розвитку та інтеграції у соціум.