Фестиваль Арсенал Ідей 2018

Пані та панове!
Запрошуємо Вас до участі
у інтерактивному освітньому фестивалі АРСЕНАЛ ІДЕЙ
з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі!

Про фестиваль

АРСЕНАЛ ІДЕЙ – це креативний і комунікативний простір для дітей та батьків у Мистецькому Арсеналі, а також однойменний щорічний міждисциплінарний освітній фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

Тематичні напрямки фестивалю

Освітній фестиваль «Арсенал Ідей» 2018 «Якби як був чимось/кимось/десь» має на меті продемонструвати різноманітність можливих досвідів – від тілесних до професійних. Простір фестивалю включатиме три основні тематичні групи: «Тіло», «Простір» і «Діяльність».
«Тіло» охоплює одночасно тілесні відчуття і уяву, світ живої природи і нових технологій.
«Простір» стосується нашого життя у місті та поза ним, орієнтації в просторі та його трансформації. Різноманітні мапи і путівники, урбаністичні дослідження і просторові ігри, принципи сталого споживання і нова архітектура – все це можна буде побачити і дослідити у цьому блоці.
«Діяльність» сфокусована, але не обмежується культурною діяльністю – тут можна буде приміряти на себе ролі митця, куратора, культурного менеджера, музейника та інших професій, що наразі динамічно розвиваються.

Учасники фестивалю заохочуються до презентації програм і активностей, що стосуються, зокрема, наступних тематик:

-        Музейна робота
-        Візуальне мистецтво і кураторство
-        Історія і археологія
-        Сучасний театр
-        Нові технології, робототехніка, віртуальна реальність
-        Біологія, екологія, сталий розвиток
-        Урбаністика і архітектура
-        Просторовий і предметний дизайн
-        Настільні і просторові ігри та квести
-        Гармонійна фізична культура і спорт

Окрім того, фестиваль представить:

-        мистецькі спецпроекти,
-        активності постійного освітнього проекту Арсенал Ідей,
-        ярмарок розвивальних ігор

У рамках фестивалю відбудеться

ІІІ ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ . Коли дорослі і діти говорять на рівних

ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ – це відкритий простір, де:

- діти є безпосередніми учасниками заходу, а їх думки є важливою основою для подальшого обговорення проблематики у фаховому середовищі,

- діти висловлюють свої думки та ідеї, а дорослі мають можливість почути їх та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього.

Учасники форуму об’єднаються задля того, щоб поставити у центр спілкування дітей, та спільно працювати над системою, яка матиме унікальний підхід до кожної дитини та дозволить отримувати задоволення від навчання.

Форум дозволить почути думки, з’ясувати інтелектуальні та емоційні потреби дітей,  разом з ними та представниками експертного середовища обговорити нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освітній системах, та можуть використовуватися вже сьогодні.

Також одним із завдань форуму є формування та подальше втілення спільно зі школами, освітнім та культурним сектором інноваційних проектів, що сприятимуть наближенню дітей до культурного простору, підвищенню інтересу до мистецтва та музейної сфери.

Соціальна складова

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ є соціально орієнтованим проектом.

Однією з визначальних рис фестивалю є його прагнення до інклюзивності, тому важливо представити якомога більше активностей, доступних для дітей і дорослих з інвалідністю та створити єдиний комунікаційний простір для всіх відвідувачів.

Ідея фестивалю

Інноваційні підходи до вирішення глобальних проблем починаються з інноваційної освіти дітей, адже освіта є основою гармонійного світосприйняття та розвитку особистості.

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ покликаний об’єднати та продемонструвати найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. Разом з тим, – сфокусувати презентації цих напрацювань на тематиці творення, миру та гармонії, шляхах та перспективах, що ведуть до зміни нашого життя та вдосконалення навколишнього світу.

Наша країна зазнає потужних змін, формуються нові цінності і усвідомлення того, що майбутнє – у руках дітей, і саме діти та молодь є рушійною силою, спроможною на якісні зміни.

Проведення освітнього фестивалю сьогодні є особливо своєчасним, зважаючи на те, що музейна сфера в Україні потребує активних змін, впровадження інноваційних дитячих освітніх програм тільки отримує свій розвиток, а питання розвитку альтернативної освіти є надзвичайно актуальними на державному рівні.

Важливо і те, що фестиваль відбудеться у Мистецькому Арсеналі, адже сьогодні музеї стають джерелом отримання корисної та цікавої інформації, а діти та молодь – активними учасниками музейного простору. Відвідання музею стає для дітей природньою формою дозвілля, цікавою пригодою, яка дозволяє отримати корисні знання, естетичне задоволення, розвивати творчі здібності, креативність, розширювати світогляд.

Мета фестивалю – відкрити нові можливості для розвитку молодої генерації українців, наповнити життя дітей позитивними емоціями пізнання та натхнення, радості творчості та отримання нових вражень.

Фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ, зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом активностей, дозволить продемонструвати ефективність використання нових форм позашкільного навчання дітей та зацікавить не лише широку аудиторію відвідувачів, але і професійну спільноту – фахівців сучасних освітніх центрів, інституцій, громадських ініціатив, що спрямовують свою діяльність на розвиток позашкільної освіти в Україні.

В основі фестивалю – ідеї інноваційного освітнього ПРОЕКТУ для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ в Мистецькому Арсеналі, який вже четвертий рік поспіль ставить своїм завданням створення простору для стимулювання активного світосприйняття та креативного мислення, творчих та наукових пошуків, досліджень, генерування ідей, всебічного розвитку дітей та підлітків.

Унікальні можливості фестивалю

Широкі можливості міждисциплінарного діалогу та спілкування

Очікувані результати

Шановні друзі!

Для того, щоб стати учасником фестивалю, необхідно:

А ми забезпечимо:

Організатори проекту

Стратегічні партнери

 Кураторська група

Куратор Форуму Нової Освіти

Керівник проекту 

Заявка на участь у фестивалі Арсенал Ідей за ПОСИЛАННЯМ

Положення про умови і порядок організації та проведення фестивалю за ПОСИЛАННЯМ 

fb: @arsenalofideas
www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua
www.art-arsenalfund.org
www.artarsenal.in.ua

За додатковими питаннями звертайтеся:

arsenalidei@artarsenal.gov.ua
(044) 288 52 25